Відновлення і розвиток освіти в громадах Івано-Франківської області в умовах воєнного стану

В Івано-Франківську пройшов дводенний тренінг від Проєкту DECIDE «Відновлення і розвиток освіти в громадах в умовах воєнного стану». Його учасниками стали більш як 60 управлінців освітою із 43 територіальних громад Івано-Франківської області. Вони успішно пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати.

Протягом 13-14 грудня 2022 року керівники та працівники місцевих ОУО мали змогу тісніше познайомитися зі своїми колегами з регіону, перейняти їхній досвід і поділитися зі своїм, та головне – вивчити особливості своєї роботи під час воєнного стану. В умовах повномасштабної війни управління освітою потребує нових підходів. Зараз особливо важливо орієнтуватися в змінах до законодавства.

Управлінці освітою з експертами Проєкту DECIDE поспілкувалися на актуальні теми:
– особливості бюджетного процесу під час воєнного стану, а також фінансування освіти та особливості казначейського обслуговування;
– співпрацю з міжнародними та національними неурядовими організаціями для фінансування освітніх проєктів;
– тарифікацію педпрацівників та інші питання оплати праці в умовах воєнного стану;
– проблемні питання організації харчування у закладах освіти громад;
– професійний розвиток педпрацівників Івано-Франківської області з командою Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
– повноваження ОМС у забезпеченні якості освіти з Управлінням Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області;
– ефективне управління освітою в громадах з Департаментом освіти і науки Івано-Франківської ОДА;
– особливості організації процесу закупівель з фахівцями ДП Prozorro;
– співробітництво територіальних громад.

 

Також обговорили трудові відносини під час воєнного стану, цифровізацію управлінських процесів у сфері освіти.

Окрім того, учасники дізнавалися про стратегічне планування розвитку освіти в регіоні та громадах.

«Робота управлінців освітою є надзвичайно відповідальною, а тим паче – в умовах війни. Організовуючи навчання, ми старалися відповідати запитам управлінців, адже розуміємо, що в нових обставинах з’являються нові виклики. Приємно, що наша співпраця є взаємокорисною, тож будемо її посилювати», – розповіла Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.

Тренінг організували спільно з Департаментом освіти і науки Івано-Франківської ОДА. Сертифікати про навчання учасникам вручив Віктор Кімакович, директор департаменту.

«Івано-Франківська область працює з Проєктом DECIDE вже третій рік. Тренінг охопив більшість територіальних громад регіону. Сподіваємося, що це лише початок і надалі географія співпраці лише розширюватиметься», – поділився Віктор Кімакович.

Вдалося активно попрацювати на тренінгу, навіть попри постійні відключення електроенергії. Дякуємо учасникам за активність!

Переглянути більше новин