Відбір територіальних громад для організації літніх клубів із залучення дітей ВПО у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs – «Ми вдома – в Україні»

Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (далі – Проєкт DECIDE) оголошує Відбір територіальних громад для створення літніх клубів із залученням дітей ВПО за підтримки Проєкту DECIDE (далі – Відбір).

Про Проєкт DECIDE

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії. Стратегічними партнерами Проєкту DECIDE є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад та територій України, Івано-Франківська, Луганська, Одеська та Полтавська обласні державні адміністрації, а також Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ – освіти та децентралізації. Його метою є сприяння долученню громадян територіальних громад до демократичного врядування, рівноправному користуванню його результатами та отриманню доступу до якісної освіти.

Відбір

У рамках Відбору буде обрано до 30 територіальних громад, у яких у період з 1 червня по 30 серпня 2022 року заплановано проведення активностей із залученням дітей ВПО при закладах освіти. За підтримки Проєкту DECIDE у територіальних громадах будуть створені DECIDE Summer Clubs – «Ми вдома – в Україні».

Громадам за результатами Відбору, буде надано:
– комплект методичних розробок для проведення вправ з громадянської освіти , ігор, квестів;
– онлайн тренінги для педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів у закладах освіти;
– спортивний інвентар, розвиваючі ігри, канцтовари для рухової та ігрової активності;
– обладнання та безкаркасні меблі для облаштування зон відпочинку на відкритому просторі.

Для організаторів роботи літніх клубів, залучених вихователів та педагогічних працівників та ін. буде проведено серію тренінгів з такої тематики:
– громадянської освіти, зокрема освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ);
– соціально-психологічної підтримки дітей та підлітків, зокрема ВПО;
– організації квестів з прав людини, історії громади, етнографії;
– здорового способу життя та безпеки життєдіяльності.

Умови та порядок проведення Відбору

До участі у Відборі запрошуються територіальні громади областей, які відповідають таким критеріям:
✔ безпека – заклади освіти, у яких організовано літній клуб, обладнані захисні споруди цивільного захисту;
✔ інституційна спроможність – громади залучатимуть педагогів-організаторів, психологів, соціальних педагогів, вихователів та ін.;
✔ перевагу у відборі буде надано громадам, які подадуть спільні заявки з громадами-сусідами.

Для участі у Відборі учасники мають заповнити анкету учасника відбору територіальних громад для організації літніх клубів із залучення дітей ВПО у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs – «Ми вдома – в Україні» за посиланням: https://forms.gle/Wo3qaLnGjCmYfsSM6

Термін подачі заявок для участі Відборі – до 15 червня 2022 року включно.

Комісія з відбору обере територіальні громади, які відповідатимуть встановленим вище умовам Відбору. Результати Відбору будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках у Фейсбуці Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації ОТГ.

Будь ласка, зверніть увагу, що:
✔ рішення комісії не підлягає перегляду;
✔ подані матеріали не підлягають заміні, редагуванню та поверненню.

Переглянути більше новин