Створюємо орган управління освітою в громаді

Порадник для голів та управлінців освітою територіальних громад «Створюємо орган управління освітою в громаді» розроблений у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

У пораднику надано практичні рекомендації та покроковий алгоритм створення органу управління освітою в громаді в структурі виконавчого апарату без створення юридичної особи, або створення відокремленого структурного підрозділу з питань освіти із відповідним статусом юридичної особи. Надано рекомендації щодо прийняття у комунальну власність громади закладів освіти. Запропоновано зразки типових документів, необхідних для створення органу управління освітою (від проєктів рішень сесії місцевої ради про створення відповідного органу до положення про цей орган та посадових інструкцій тощо), прийняття у комунальну власність громади закладів освіти.

Порадник призначений для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та зацікавлених осіб у створенні ефективної системи управління освітою в громаді. Викладений матеріал покликаний допомогти у процесі створення органів управління освітою, його реєстрації в державних органах влади.

Автори: Грекова І., Брусенцова Я., Жабенко Л., Ковшова О., Мацокін А., Полторак В., Пуцова А., Яцковський С.

Загальна редакція: Протасова Н.

Видання здійснено за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (www.decide.in.ua).

Завантажити порадник «Створюємо орган управління освітою в громаді»

Переглянути більше новин