Семінар «Управління освітою в умовах воєнного стану» для керівників відділів освіти громад Луганської області

Команда Проєкту DECIDE провела дводенний семінар «Управління освітою в умовах воєнного стану» для керівників відділів освіти 26 громад Луганської області. Захід відбувся у Львові, частина учасників долучилася онлайн.

«Луганська область є регіоном-партнером Проєкту DECIDE з 2020 року. Попри війну та всі перешкоди, ми продовжуємо співпрацю. Конференція у Лугано (Швейцарія) заклала основи для відбудови нашої країни, тому сьогодні важливо не зупинятися і готувати чіткі та зрозумілі алгоритми, нормативну базу для швидкої відбудови Луганщини після деокупації. Освіта є тією послугою, без якої відновлення нормального життя та повернення громадян не є можливим. Сьогодні освіта є тим містком, який гуртує та об’єднує всіх луганчан в цілому світі, тому наша робота надзвичайно важлива і стратегічна для відбудови області», – заявила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, у вітальному слові.

 

У заході також взяли участь Катерина Безгинська, заступниця голови Луганської обласної державної адміністрації і Тетяна Ткачова, заступниця директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації. Вони поділилися результатами співпраці регіону з Проєктом, зокрема про напрацьовані ще раніше стратегії розвитку освіти в громадах.

Протягом 27-28 вересня учасники семінару прослухали такі теми доповідей від експертів DECIDE:
– збереження кадрового потенціалу області;
– бюджетний процес на тимчасово окупованих територіях;
– трудові відносини під час воєнного стану;
– облік учнів та педпрацівників, освітня статистика засобами АІКОМ;
– управління закладами освіти в умовах дистанційної роботи;
– повноваження військових адміністрацій у сфері освіти та законодавства про колабораціонізм.

Дякуємо експертам та учасникам за роботу!

Переглянути більше новин