Розробляємо стратегію розвитку освіти в територіальній громаді

Порадник для голів та управлінців освітою територіальних громад «Розробляємо стратегію розвитку освіти в територіальній громаді» створений у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

У пораднику надано практичні рекомендації щодо розробки стратегії розвитку освіти в територіальній громаді. Визначено розуміння поняття стратегії розвитку та запропоновано «дорожню карту» процесу її розробки. Надані практичні рекомендації та приклади щодо проведення SWOT-аналізу, визначення стратегічного бачення та стратегічних цілей. Розглянуто питання підготовки плану реалізації та організації моніторингу виконання стратегії розвитку освіти в територіальній громаді.

Надані практичні рекомендації щодо проведення стратегічних сесій. Запропоновано проєкти нормативних документів, необхідних для створення робочої групи з розробки стратегії розвитку освіти в територіальній громаді, затвердження розробленого документа та організації моніторингу виконання.

Порадник призначений для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, керівників закладів освіти та зацікавлених осіб у створенні ефективної системи управління освітою в громаді. Викладений матеріал покликаний допомогти у процесі розробки стратегії розвитку освіти в територіальній громаді.

Видання здійснено за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (www.decide.in.ua).

Автори: Терент’єва О.

Загальна редакція: Протасова Н., Полторак В., Жабенко Л., Пуцова А.

Завантажити порадник «Розробляємо стратегію розвитку освіти в територіальній громаді»

Переглянути більше новин