Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти

Забезпечення якості освіти на певній території є завданням органів місцевого самоврядування, яке виконується шляхом ефективного здійснення відповідних повноважень. Метою запропонованого Порадника є підтримка органів місцевого самоврядування у досягненні цієї місії.

У Пораднику розглядаються основні повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти. Зокрема, охоплено питання забезпечення територіальної доступності, утримання та розвитку закладів освіти, створення безпечного і здорового середовища, кадрового забезпечення, прозорості та відкритості у діяльності, співпраці з громадою. Запропоновано показники для самооцінювання, орієнтовні переліки розпорядчих документів.

Порадник підготовлено спільно з представниками Державної служби якості освіти України. Він призначений для посадових осіб органів місцевого самоврядування, спеціалістів органів управління освітою, депутатів місцевих рад, керівників закладів освіти, представників громадських організацій. Матеріали Порадника спрямовані на допомогу органам місцевого самоврядування при реалізації повноважень у сфері освіти, та зокрема, забезпечення якості освіти.

Видання здійснено за підтримки Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Автори: Байтемірова Н., Гурак Р., Бондар А., Вергун Ю.

Загальна редакція: Протасова Н., Полторак В., Жабенко Л., Михайлова Т.

Завантажити порадник Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти

Переглянути більше новин