Опитування: фінансування сфери освіти та використання видатків освітньої субвенції
У листопаді поточного року Асоціацією ОТГ, яка є партнером проєкту DECIDE, було проведено дослідження щодо особливостей фінансування сфери освіти та використання видатків освітньої субвенції.
Результати дослідження показали, що у 67% громад вистачає коштів субвенції на заробітну плату, 72% респондентів вважають, що формула освітньої субвенції потребує суттєвих змін та доопрацювання.
У 82,05% громад, які взяли участь в дослідженні зазначили, що в них, зазвичай, формуються залишки освітньої субвенції, які, найчастіше використовуються на:
✔ оновлення матеріально-технічної бази (у 55% випадків);
✔ на заробітну плату (22%);
✔ заходи пожежної безпеки (5%).
Також було виявлено, що у 76% респондентів підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за рахунок місцевого бюджету. Крім того, результати дослідження показали, що 90% громад категорично проти вилучення залишків освітньої субвенції.
Переглянути більше новин