27 травня у Києві відбувся семінар-практикум «Реформа старшої профільної школи: можливості і виклики для громади», що став заключною частиною навчання за програмою підвищення кваліфікації. Участь у заході взяли голови та профільні заступники голів з 41 громади Київської області.
Програма підвищення кваліфікації погоджена НАДС та розрахована на 0,6 кредити ЄКТС (19 год.)
Питання впровадження реформи профільної середньої освіти, зокрема з акцентом на врахування особливостей регіону та громад Київщини, учасники обговорили з:
- Надією Кузьмичовою, заступницею Міністра освіти і науки України;
- Миколаєм Калашником, начальником обласної військової адміністрації;
- Валентиною Полторак, менеджеркою проєкту DECIDE;
- національними експертами проєкту DECIDE: Андрієм Мацокіним, Павлом Остапенком та Сергієм Яцковським;
- Анною Моренко, координаторкою напряму освітнього середовища Офісу впровадження НУШ.
Зустріч проходила у форматі відкритого діалогу: голови громад активно ставили запитання заступниці Міністра освіти й науки та експертам проєкту DECIDE, обговорювали практичні аспекти впровадження реформи у своїх громадах та окреслювали виклики, які виникають у процесі трансформації старшої школи.
Серед основних питань:
- ключові зміни, передбачені реформою старшої профільної школи, та їх вплив на організацію освітнього процесу в громадах;
- вимоги до освітніх просторів старшої профільної школи: підходи до зонування, функціональність і можливості фінансування;
- фінансові інструменти та субвенції для створення сучасної матеріально-технічної бази академічних ліцеїв;
- співробітництво територіальних громад у процесі формування мережі закладів освіти.
Ключові питання, які сьогодні є пріоритетними для громад:
- вимоги щодо мінімально допустимої кількості учнів у академічному ліцеї;
- забезпечення доступності ліцеїв з урахуванням стану доріг;
- можливості залучення зовнішніх ресурсів для розвитку ліцею;
- особливості укладання договорів співробітництва громад;
- законодавче забезпечення можливостей для учнів та учениць, які наразі навчаються у 9-х та 10-х класах, завершити навчання у своїх школах;
- питання мораторію на використання майнових комплексів ліквідованих закладів освіти;
- внесення засновниками змін до статутів закладів освіти для впровадження фінансової автономії.
Окрім цього, менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак презентувала можливості подальшої співпраці у межах ІІ фази Проєкту. Нещодавно Проєкт DECIDE та Київська обласна державна адміністрація підписали меморандум про співпрацю до 2030 року. Йдеться про системне впровадження освітніх реформ, стратегічне планування розвитку освіти, а також розбудову зв’язку між освітою, економікою та ринком праці області через створення ефективної системи профорієнтації.
У межах семінару-практикуму учасники також відвідали Ліцей 1 с. Петропавлівська Борщагівка, де ознайомилися з практичними прикладами організації освітнього процесу.
Щоб переглянути фотогалерею, натисніть на фото.































