Форум відновлення Одещини – перші кроки до відбудови регіону

Команда Проєкту DECIDE разом з іншими міжнародними партнерами допоможе Одеському регіону у розробці Стратегії відновлення. Експерти Проєкту взяли на себе координуючу роль та відповідають за методологічний супровід та напрямок розвитку людського капіталу.

28 квітня 2023 року в Одесі відбувся Форум відновлення Одещини «Безпека. Інтеграція. Потенціал», який організували Агенція регіонального розвитку Одеської області та Одеська обласна державна адміністрація за підтримки проєкту «Говерла».

Захід зібрав дипломатів, представників влади та експертів міжнародних проєктів.

«Від імені Посольства Швейцарії маю честь оголосити про розширення підтримки для розробки стратегії відновлення та розвитку регіону, – зазначив у своєму вітальному слові Андреас Хубер, керівник програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. – Наші експерти допоможуть спланувати відновлення та розвиток регіону до 2027 року».

Так, до масштабного процесу розробки стратегії повоєнної відбудови та розвитку Одеської області залучають команду Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, яка відповідатиме за загальну координацію та методологічний супровід розробки стратегії. Команди Програми EGAP та проєкту UCORD долучають своїх секторальних експертів. Окрім того, у розробці документа братимуть участь експерти проєкту «Говерла» та ГО «Агенція відновлення та розвитку» за підтримки USAID/ENGAGE.

Про саму концепцію відновлення та розвитку Одеської області говорили на другій дискусійній панелі Форуму. В її межах Мирослав Кошелюк, національний експерт з питань стратегічного планування і стратегічних комунікацій Проєкту DECIDE, який очолює експертну групу з розробки стратегії, презентував підхід до стратпланування, що пропонує група, підтримана донорами.

Пріоритетними визначили декілька секторів, серед яких:
– транспорт і логістика;
– аграрний сектор;
– туризм;
– високотехнологічні галузі;
– розвиток людського капіталу.

Тематичну панель промодерував Артем Вівдич, експерт Проєкту DECIDE з відновлення територіальних громад України у «Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад».

У своєму виступі на Форумі Роман Григоришин, заступник голови Одеської ОВА, зосередився на одному з головних проєктів відновлення – Експо-2030 Одеса. За його словами, після Перемоги розпочнеться активний етап відбудови, тож EXPO в Одесі стане логічним продовженням боротьби України за багату та успішну країну.

«Окремо дякую Агенції регіонального розвитку Одеської області, Проєкту DECIDE та «Говерла» за надану можливість представникам влади, місцевого самоврядування, бізнесу, недержавного сектору, міжнародним партнерам об’єднати свій досвід навколо визначення майбутнього Одеського регіону», – додав Роман Григоришин.

Робота з планування відновлення та розвитку Одеської області триватиме протягом всього 2023 року. Зокрема, експерти Проєкту DECIDE допомогли вже розробити Стратегію розвитку освіти області.

Переглянути більше новин