Експерти проєкту DECIDE провели публічні консультації на Рівненщині та у Волинській області

У червні команда експертів з питань місцевого самоврядування Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — Ігор Мельничук, Петро Гоцалюк і Христина Дуда — відвідала 10 територіальних громад у двох регіонах. Консультації відбулися в Копачівській, Голобській, Колодежнянській, Турійській, Ковельській і Люблінецькій громадах Волинської області, а також у Клеванській, Зорянській, Корецькій та Гощанській громадах Рівненщини.

Під час зустрічей із представниками органів місцевого самоврядування, відділів освіти, педагогічних колективів закладів освіти та батьківських спільнот обговорили практичні аспекти впровадження реформи старшої профільної школи.

У фокусі консультацій — моделювання мережі академічних ліцеїв, підготовка до трансформації шкільної мережі, співпраця між громадами, а також механізми фінансування та управлінські рішення, які громади мають ухвалити вже сьогодні.

Експерти надали рекомендації з урахуванням специфіки кожної громади, роз’яснили юридичні та організаційні аспекти створення або реорганізації ліцеїв, пояснили принципи академічного спрямування та можливості, які воно відкриває для здобувачів освіти.

«На Рівненщині громади активно включаються в реформу: у Зорянській громаді планують ліцей на базі наявної інфраструктури, а в Гощанській громаді уже діє освітній заклад — «Гощанський академічний ліцей», де з 1 вересня 2026 року навчатимуться лише учні старших класів. Хоча кінцевий термін для впровадження реформи — 1 вересня 2027 року, громади можуть і вже починають реалізовувати передбачені законом зміни раніше. Кожна громада шукає свій індивідуальний шлях, зокрема у Волинській області Зимнівська громада розвиває STEM-освіту, а Турійська — системно реформує мережу закладів і готує створення академічного ліцею», — зазначає Петро Гоцалюк, експерт з питань місцевого самоврядування Проєкту DECIDE.

Консультативні зустрічі — частина ширшої підтримки, яку команда Проєкту DECIDE надає громадам у межах впровадження реформи старшої профільної школи. Сьогодні в Проєкті працюють 4 експертні команди, які консультують в 4 макрорегіонах — з березня проведено 82 громадські обговорення наживо та 93 онлайн у 175 громадах 19 областей України.

Консультаційна підтримка громад щодо впровадження реформи триває. Якщо ваша громада також зацікавлена в консультації від експертів Проєкту DECIDE — залиште заявку за посиланням: https://bit.ly/4iG9w7i. Ми зв’яжемося з вами, щоб узгодити зручний формат (онлайн або, за потреби, виїзд експертної команди) та час.

Більше матеріалів про реформу старшої профільної школи — на сайті: https://profilna.mon.gov.ua/

Чернігівська область

991 294 – кількість населення ТГ
57 – кількість ТГ

Івано-франківська область

1 368 097 – населення ТГ
62 – кількість ТГ
160 – загальна кількість шкіл в ТГ
4320 – кількість вчителів
27 933 – загальна кількість учнів
кількість опорних шкіл в ТГ
145 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
1 612 – кількість учнів в опорних школах та їх
філіях

Луганська область

661 028 – населення ТГ
26 – кількість ТГ
51 – загальна кількість шкіл в ТГ
977 – кількість вчителів
6 955 загальна кількість учнів
5 – кількість опорних шкіл в ТГ
8 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
2412 – кількість учнів в опорних школах та їх
філіях

Полтавська область

1 368 097 – населення ТГ
62 – кількість ТГ
160 – загальна кількість шкіл в ТГ
4320 – кількість вчителів
27 933 – загальна кількість учнів
5 – кількість опорних шкіл в ТГ
14 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
1 612 – кількість учнів в опорних школах та їх
філіях

Одеська область

2 377 191 – населення ТГ
91 – кількість ТГ
121 – загальна кількість шкіл в ТГ
2946 – кількість вчителів
27 852 – загальна кількість учнів
12 – кількість опорних шкіл в ТГ
21 – кількість філій опорних шкіл в ТГ
5658 – кількість учнів в опорних школах та їх філіях