Sergey Dyatlenko

Національний експерт проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах

По закінченню контракту з директорами шкіл, які призначені вперше строком на 2 роки, його продовжують без конкурсу на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди


Продовження контракту з директорами шкіл, які були призначені вперше

У сучасній системі освіти керівники шкіл призначаються виключно за результатами конкурсного відбору. Така норма вперше була встановлена у 2017 році Законом України «Про освіту», шляхом внесення змін до діючого тоді Закону України «Про загальну середню освіту». Законом передбачалося, що з директором школи (крім приватної) має укладатися строковий трудовий договір (контракт) строком на шість років, а для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше – строком на два роки.

Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, що його розробило Міністерство освіти і науки України на виконання норм Закону, вступило в силу у квітні 2018 року. А це означає, що з 2020 року вже можуть наставати випадки закінчення перших укладених контрактів з тими директорами шкіл, які обійняли посаду вперше.

Чинне законодавство – Закон України «Про повну загальну середню освіту» – також визначає, що з особою, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше, укладається трудовий договір строком на два роки. По закінченні строку дії такого договору та за умови належного виконання сторони мають право продовжити його строк дії ще на чотири роки без проведення конкурсу.

Законодавство не визначає жодних умов, за яких може бути продовжено/не продовжено строковий трудовий договір, укладений на 2 роки. Якщо таких умов не було передбачено і в самому договорі, то для його продовження потрібна згода двох сторін: керівника закладу загальної середньої освіти та відповідної посадової особи засновника (голови відповідної ради чи керівника державного органу) або керівника уповноваженого ним органу (структурного підрозділу з питань освіти). Якщо ж строковим трудовим договором було передбачено певні заходи, дії, умови, що передують його продовженню, (наприклад, публічний чи письмовий звіт керівника, результативність роботи, підвищення професійного рівня тощо), то їх виконання (досягнення) може впливати на рішення сторін.

ДО УВАГИ

Фактичне продовження строкового трудового договору (контракту) відбувається шляхом укладення додаткової угоди до нього в частині продовження терміну та не передбачає змін в інших частинах.

Також не варто забувати, що керівник закладу загальної середньої освіти (крім приватного) зобов’язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин.

Діліться в коментарях або приватних повідомленнях власним досвідом — найцікавіше ми опублікуємо тут та у професійній спільноті освітян в ФБ

 

Більше історій та блогів читайте в публікаціях нашого онлайн-ресурсу Освіта.Коментують експерти, який створено  в рамках DECIDE, що впроваджується ГО DOCCU та PH Zurich за підтримки Швейцарії.

 

#madewithswitzerland

Підписуйтесь на наш інформаційний дайджест!